Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

„Nie – uzależnieni”. Happening Przeciwko Przemocy
14-05-2024

„Nie – uzależnieni”. Happening Przeciwko Przemocy

Data wydarzenia: 14-05-2024

W czwartek, 9 maja br., miał miejsce happening przeciwko przemocy pod hasłem „Nie – uzależnieni”.

Jest to cykliczne wydarzenie, którego organizatorami są Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Czaplinku i Stowarzyszenie „EDULICA” działające przy MOW. 

Happening miał na celu zapoznanie młodzieży ze zjawiskiem uzależnienia, jego konsekwencjami oraz omówienie sposobów radzenia sobie z uzależnieniem. Gościem specjalnym była Daria Adamczewska, uczestniczka 9 edycji The Voice of Poland, laureatka wielu konkursów i festiwali oraz Patryk Galewski, ceniony szef kuchni, niegdyś człowiek 87z trudną przeszłością i przyjaciel księdza Jana Kaczkowskiego. Jego życiowa historia została przedstawiona w filmie „Johnny”. Oprócz wystąpienia podczas happeningu, Patryk Galewski przeprowadził warsztaty kulinarne z dziewczętami w MOW pod nazwą „PaKa - Inne garowanie”. Udział w wydarzeniu wzięli uczniowie i wychowankowie: SP w Czaplinku, MOW w Rzepczynie, MOW w  Jastrowiu, MOW w Kaliszu i  MOW w Trzcińcu oraz ZS w Czaplinku, którzy zaprezentowali swoje talenty. Tradycyjnie, podczas happeningu, nie zabrakło stoiska profilaktycznego i gastronomicznego, które przygotowane zostało przez wychowanki i pracowników MOW w Czaplinku.

Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili: członek Zarządu Powiatu Drawskiego, Zbigniew Dudor, burmistrzyni Czaplinka, Katarzyna Szlońska-Getka, przewodniczący Rady Miejskiej w Czaplinku, Marcin Czerniawski. Wszystkich gości powitał dyrektor MOW w Czaplinku, Sebastian Matułojć. Podziękował za tak liczne przybycie i odpowiedź na zaproszenie do współpracy przez ośrodki wychowawcze i szkoły. Imprezę honorowym patronatem objęli Starosta Drawski oraz Burmistrz Czaplinka.

Taka forma happeningu nie byłaby możliwa gdyby nie wspaniałe grono sponsorów i darczyńców, którzy z chęcią wsparli inicjatywę. Bez nich by się nie udało. Podziękowania płyną w stronę: Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim, Burmistrza Czaplinka, Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czaplinku, Czaplineckiego Ośrodka Kultury, Sebastiana Żukowskiego i firmy Orskov Foods z Kołomątu, Marka Marysiaka i firmy MARPLAST z Wałcza, Patryka Makarońskiego i firmy „MAKI- Wedding and Party”, Biura Poselskiego Poseł RP Renaty Rak.

Opiekunkami wydarzenia były: Żaneta Bikowska, Agnieszka Garczyńska, Justyna Woźniak.

Autor: Małgorzata Siluk, Żaneta Bikowska - MOW w Czaplinku
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona