Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Udany występ kaliskich licealistów w Turnieju Klas Mundurowych
18-10-2023

Data wydarzenia: 18-10-2023

12 października 2023 r. na terenie PCT Bucierz odbyło się uroczyste podsumowanie Turnieju Klas Mundurowych, zawodów zorganizowanych przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie i 2 Brygadę Zmechanizowaną Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Złocieńcu na poligonie drawskim, zarządzanym przez Centrum Szkolenia Bojowego Drawsko

W turnieju wzięły udział dwie drużyny z Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim. Drużyna z klasy wojskowej zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

W turniejowych zmaganiach, które trwały dwa dni, od 10 do 11 października, wzięło udział 10 drużyn z klas mundurowych z całego kraju. Zawodnicy rywalizowali w teście wiedzy historycznej przygotowanym przez IPN w Szczecinie oraz konkurencjach sprawnościowych, pierwszej pomocy i strzelaniu. Poziom zawodów był wysoki, a walka w poszczególnych konkurencjach bardzo zacięta.

Ostatecznie w klasyfikacji generalnej turnieju trzecie miejsce zajęła drużyna z klasy wojskowej ZS w Kaliszu Pomorskim, która zwyciężyła również w konkurencji strzelania z karabinka kbks. Zespół z klasy 2b wystąpił w składzie: Zachariasz Cichos, Oskar Merks, Marcel Sufleta, Jakub Wiatr i Szymon Wiatr. Drużyna z klasy policyjnej 2c w składzie: Szymon Bojaruniec, Wojciech Kamiński, Tymoteusz Maćkowski, Igor Pawluk i Piotr Sinkowski zajęła dziewiąte miejsce.

Nagrody i medale wręczali uczestnikom turnieju obecni na uroczystości, dowódca 2 BZ Legionów gen. bryg. Dariusz Machula, dyrektor szczecińskiego IPN Krzysztof Męciński oraz przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej poseł Michał Jach i Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Bogusław Ogorzałek.

Opiekunami kaliskich kadetów byli nauczyciele: Konrad Chwastek, Przemysław Gracek i Krzysztof Wójciak

Gratulujemy i życzymy kaliskim licealistom oraz opiekunom kolejnych sukcesów w zawodach sportowo – obronnych.

Autor: Maciej Rydzewski, dyrektor ZS w Kaliszu Pomorskim